Chindia Târgovişte a transferat un atacant de 24 de ani

AFC Chindia Târgovişte a anunţat, luni, transferul atacantului Godberg Cooper, în vârstă de 24 de ani. Acesta a fost legitimat ultima dată la FK Makedonija Gjorče Petrov.

Cooper va evolua la Chindia cu numărul 9.

Chindia şi Hermannstadt au încheiat la egalitate, scor 1-1, penultimul meci din cadrul etapei a doua a Superligii

Egalitate cu Hermannstadt

Formaţia Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, luni, la Ploieşti, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a doua a Superligii.

Pentru Chindia a marcat Celea, în minutul 9, iar pentru FC Hermannstadt a înscris Oroian, în minutul 2.

Sibienii au deschis scorul încă din minutul 2, când Oroian a reluat din apropiere balonul respins de Căbuz la şutul lui Butean.

Până acum, din cadrul etapei a doua din Superligă, s-au disputat meciurile: CS Mioveni – Farul 0-2, FC Voluntari – FC Botoşani 0-1, Sepsi Sf Gheorghe – FC Argeş 4-0, FCU Craiova 1948 – CFR Cluj 3-1, Universitatea Cluj – Universitatea Craiova 1-1, Rapid – FCSB 2-0 Etapa a doua mai programează un singur meci: ora 21.30: UTA Arad – Petrolul.